Zimowy odpoczynek – zadbaj o właściwe zabezpieczenie

Nadchodzą ferie, w związku z tym wielu z nas wybierze się na zimowy wypoczynek. Warto pamiętać, że chcąc w 100% cieszyć się wyjazdem, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie zdrowia, a jeśli korzystamy ze stoku również swojego sprzętu. Niezależnie od tego czy będziemy odpoczywać w Polsce czy za granicą, powinniśmy zadbać o pełną ochronę NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie kosztów leczenia oraz ubezpieczenia sprzętu. Są to ważne elementy oferty, z którymi powinni zapoznać się nie tylko amatorzy sportów zimowych.

Każdy z nas wie, że sporty zimowe obarczone są dużym ryzykiem. Narciarze najczęściej uskarżają się na urazy kończyn dolnych, skręcenia, stłuczenia oraz złamania. Osobom korzystającym z wycieczek organizowanych przez biura podróży rekomendujemy zwrócić uwagę na to czy zaproponowane ubezpieczenie zapewnia pełną ochronę. Zwróćcie uwagę, czy w razie wypadku czy groźnego urazu polisa, którą oferuje biuro podróży zabezpieczy potrzeby osoby poszkodowanej, czy suma ubezpieczenia pokryje wszystkie koszty leczenia, pobyt w szpitalu, transport oraz rehabilitację. Świetnym rozwiązanie jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które uzupełni polisę zakupioną w biurze podróży.

Decydując się na polisę turystyczną, należy rozważyć różne ryzyka, zwrócić uwagę na zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Posiadając ubezpieczenie NNW możemy mieć pewność, że zakład ubezpieczeń wypłaci nam odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Polisa turystyczna powinna zawierać ochronę odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, która będzie chroniła nas przed ewentualnymi roszczeniami osób, które uległy wypadkowi na skutek naszego działania. Polisę taką, możemy rozszerzyć o ochronę bagażu, czy też sprzętu sportowego.

Jeżeli wyjeżdżamy do Europy, warto posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Należy pamiętać, że zakres ochrony jest ograniczony do krajów Unii Europejskiej oraz m.in. Norwegii i Szwajcarii. Krata nie uwzględnia kosztów ratownictwa na stoku, transportu do szpitala czy transportu do Polski po wypadku. Nie mamy możliwości ubiegania się o świadczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Taką gwarancję daje nam wyłącznie ubezpieczenie turystyczne.
Rada dla narciarzy:

Pamiętajcie !

W razie wypadku na stoku bezwzględnie należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, tak aby inni narciarze mogli je omijać i aby nie doszło do kolejnego wypadku. Jeśli poszkodowana osoba nie jest w stanie sama się poruszać, warto jej pomóc w przemieszczaniu się w bezpieczne miejsce (najlepiej na skraj stoku) i tam poczekać na pomoc wezwanych ratowników.

Czerwonego Krzyża 41, 08-110 Siedlce

POLISA PLUS SP. Z O.O. - UBEZPIECZENIA

tel. 502 502 089
tel. 500 370 912
tel. 25 644 08 88

Zapraszamy!

NAPISZ DO NAS

Zgoda na przetwarzanie danych

Zgody na kontakt

10 + 4 =

ZADZWOŃ DO NAS

tel. 502 502 089

tel. 500 370 912

Adres:
ul. 3-go Maja 51
08-110 Siedlce